Maka kasztanowa czyli mąka z orzechów jest oczywiście bezglutenowa. Wyróżnia się niską zawartością tłuszczu, zaś wysoką zawartością białka i węglowodanów. Mąka kasztanowa jest dobrym źródłem miedzi, potasu, fosforu, magnezu i witaminy B6.

Składniki:

  • szklanka/ kubek mąki kasztanowej
  • szklanka/kubek wody
  • 1 łyżka stołowa mąki z tapioki
  • Szczypta soli, można pominąć

Osobiście proponuję zrobienie od razu podwójnej porcji:)

Ja przesiewam mąkę na sicie, ponieważ mąka kasztanowa lubi się zbrylać. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać trzepaczką, do połączenia składników.

Nalewać po chochli na rozgrzaną patelnię z odrobinką tłuszczu np. kokosowego lub ryżowego (lub jakiego używasz). Smażyć chwilkę z jednej strony i chwilkę z drugiej.  I gotowe!

Pierwotny włoski przepis zawiera, tylko mąkę kasztanową oraz wodę, natomiast mnie się te naleśniki w ogóle nie chciały odrywać od patelni. Nawet najlepszej gatunkowo. Przewrócenie ich w całości, bez wałkowania, sklejania i rolowania graniczyło z cudem. Dlatego po kilku podejściach, zmianie patelni na jeszcze lepszą, musiałam ten przepis udoskonalić, bo naleśniki bardzo wszystkim smakują:)  Dlatego właśnie dodaje do nich mąkę z tapioki. I to był strzał w dziesiątkę, doskonale się je obraca i nie pękają przy smażeniu tak jak te poprzednie. Jest sukces!:)

Opublikowała dla Was: Anca

Leave a Reply