KASIA WYSOCKA

Doktor nauk o kulturze fizycznej. Dietetyk, coach, trener personalny. Redaktor działu fitness w Womens’ Health.

Pacjenci mówią o mnie „Dietetyk – cudotwórca od spraw niemożliwych” a ja określam siebie jako „holistyczny trener zdrowia”. Od kilkunastu lat pomaga ludziom osiągać swoje cele .Widzę człowieka holistycznie.

Aby móc dać Ci obietnicę sukcesu słucham, myślę i łączę przeróżne kompetencje. Jestem dietetykiem, który uważa, że dieta wcale nie jest najważniejsza. Dieta i trening to tylko ułamek całości a ludzie nie są tak mało skomplikowani żeby z dnia na dzień zmieniać wszystko. Żywienie ma wspomagać ciało ale ciało, w idealnych warunkach, jest w stanie poradzić sobie i z glutenem i z nabiałem. Naprawiam jelita poprzez celowaną dietoterapię ale moje myślenie biologiczne sprawia, że wiem, że wiele spraw i wiele mechanizmów wpływa na stan jelit. Często problemy to już wypadkowa. Pracuję w osi jelitowo – mózgowej gdyż uważam, że ciało i umysł chcą pozostać w dobrej relacji.

Specjalizuje się w: holistycznym postępowaniu w chorobach autoimmunizacyjnych, chorobach tarczycy, celiakii, nietolerancjach pokarmowych, pomaga parom zajść w ciążę, prowadzi kobiety w ciąży i po ciąży, wśród jej podopiecznych jest tez dużo dzieci, wśród nich również takie z problemami zdrowotnymi.

Moimi głównymi pacjentkami są: kobiety ale pracuję również z całą rodziną, co uważam za niezwykle wartościowe i wspierające.

Lubię kiedy moi pacjenci zdrowieją i z sukcesem powracają do codziennych aktywności. Kiedy zaczynają ćwiczyć wiem, że są o kolejny krok do przodu. A kiedy „po chwili” dostaję wiadomość o ciąży czy znakomite wyniki wiem, że moja praca ima ogromny sens .

A poza gabinetem. Jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch córeczek. Zapraszam na moją stronę mocy.

W czy mogę Ci pomóc:

Pracuję w zakresie: zdrowia i dobrego samopoczucia fizycznego, optymalizacji diety, aktywności i dietoterapii w chorobach autoimmunizacyjnych i dieto-zależnych.

Specjalizuje się: w holistycznym postępowaniu dietetycznym w chorobach autoimmunizacyjnych (choroby tarczycy, hashimoto, insulinooporność, hipoglikemia, policystyczne jajniki etc ), celiakii, nietolerancjach pokarmowych. Pomagam parom zajść w ciążę, prowadzę kobiety w ciąży i po ciąży. Pracuję również z dzieci z problemami zdrowotnymi. Pomagam również pacjentom z nadwagą, otyłością, pacjentami bariatrycznymi. Pomagam pacjentom z zaburzeniami odżywiania w zakresie optymalizacji i postrzegania diety. Specjalizuje się również w aktywności fizycznej i treningu pro-medycznym przy danych jednostkach chorobowych. Uważam, iż trening czy aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie, aczkolwiek przy chorobach autoimmunizacyjnych ma wspierać proces a nie dostarczać stresu dla ciała.

Moimi głównymi pacjentkami są: kobiety ale pracuję również z całą rodziną, co uważam za niezwykle wartościowe i wspierające. Prowadzę również grupy terapeutyczne w zakresie odżywiania. Szkolę, wykładam i prowadzę warsztaty w zakresie zdrowia.

Lubię moją pracę gdyż:

Lubię kiedy moi pacjenci zdrowieją i z sukcesem powracają do codziennych aktywności. Kiedy zaczynają ćwiczyć wiem, że są o kolejny krok do przodu. A kiedy „po chwili” dostaję wiadomość o ciąży czy znakomite wyniki wiem, że moja praca ima ogromny sens.

Zapamiętaj:
  • Praca dietetyczna z pacjentami z chorobami autoimmunologicznymi, z nadwagą, otyłością, i pacjentami bariatrycznymi etc.
  • Praca dietetyczna z pacjentami z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi.
  • Praca dietetyczna z parami starającymi się o dziecko; prowadzenie kobiet w ciąży i po ciąży; w okresie karmienia; po poronieniach.
  • Praca dietetyczna z pacjentami odchudzającymi się; w procesie utraty i redukcji masy ciała. Trening personalny wspierający proces utraty wagi.
  • Holistyczne połączenie pracy nad ciałem w zakresie diety i aktywności fizycznej.
  • Aktywność fizyczna i trening personalny przy odchudzaniu i jednostkach chorobowych.
  • Dietetyczne grupy wsparcia dla kobiet z nadwagą i chorobami autoimmunizacyjnymi.
  • Wsparcie procesu dietetycznego ziołoterapią oraz suplementacją.